НБУ признал неплатежеспособным еще один банк

Відповідно до вимог статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» 05 квітня 2016 року Правління Національного банкуУкраїни прийняло постанову № 234 «Про віднесення ПАТ КБ «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних».

Національний банк наголошує, що 98,7% (304 тисячі осіб) усіх вкладників ПАТ КБ «Хрещатик» отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягамивкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом.

«В кінці минулого тижня ситуація з ліквідністю банку різко погіршилася. Через брак коштів банк почав затримувати платежі і без допомогиз боку акціонерів не міг впоратися із ситуацією. Національний банк проводив переговори з акціонерами, проте вони не дали належногорезультату. Зважаючи на це та порушення ПАТ КБ «Хрещатик» нормативів ліквідності та капіталу, Правління Національного банку визналойого неплатоспроможним», — зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.Вона нагадала, що КМДА ухвалила рішення про внесення капіталу в банк обсягом 150 млн. грн. Проте ця сума мала надійти до капіталубанку після аналогічної дії з боку мажоритарних акціонерів, які не виконали своєї частини домовленості.Варто наголосити, що в результаті проведеної Національним банком у 2015 році роботи структура власності банку визнана прозорою. Кінцевими власниками банку є Андрій Іванов (37,44%), територіальна громада міста Києва в особі КМДА (25%), Микола Солдатенко(24,24%) та низка міноритарних власників.

Згідно з вимогами статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі зменшення розміру регулятивного капіталу або нормативів капіталу банку до однієї третини від мінімального рівня, установленого законом та/або нормативно-правовими актами Національного банку України.

Нагадаємо, що на початку лютого ПАТ КБ «Хрещатик» отримав короткостроковий кредит на підтримку ліквідності від Національного банку обсягом 190 млн. грн. під заставу ОВДП. Це єдина заборгованість, що має банк перед регулятором.

Джерело: прес-служба НБУ

Share
    © 2005-2017 «Гражданская прокуратура Украины»

    Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.prokuratura.org.ua и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла. Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки.

    Контакт: gpu.org@gmail.com

    >