Міністр МВС Захарченко створив собі кишеньковий «громадський контроль»

Сьогодні, 27 січня 2013 року в приміщенні МВС України відбулося засідання так званих інституцій громадянського суспільства щодо формування Громадської Ради при МВС України. Але, як кажуть, — благими намірами вистелена дорого до пекла. Здавалося б чого поганого було у постанові Кабінету Міністрів України від 03.11.10 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» начебто так по-європейські, участь громадськості в управлінні державою та контроль за органами виконавчої влади. Але якось європейська страва вийшла з «українським присмаком». В 2011 році коли такі ради починали формуватися і керівники державних органів ще не знали, що воно таке, процес створення Громадських рад був «майже» демократичний, що в подальшому не дуже прийшло до смаку керівникам центральних та інших органів виконавчої влади.

Окремі Громадські ради, наприклад як при Київській міській державній адміністрації начебто були, але просто не збиралися, внаслідок «тихого саботажу» Голови ради при мовчазному погодженні Голови КМДА, а інші, більш активні, як наприклад Громадська рада при МВС України взагалі була розпущена Наказом тодішнього Міністра, а нині Головного «Кримчанина».

Що ж таке могло статися такого, щоб в супереч Постанові Кабінету Міністрів Громадську раду було розігнано, вибачте розпущено. Подейкують, що коли та Громадська рада під керівництвом Едуарда Багірова почала проявляти певну активність, «група Євдокимова» з ним самим на чолі намагалася здійснити такий собі «палацовий заколот» з метою переобрання Голови Громадської ради, і, як ви розумієте, новим найдостойнішим Головою повинен був стати сам Валерій Євдокимов, але не так сталося, як бажалося, не зважаючи на бажання Міністра з такою рокіровкою на це не погодилася більшість демократично налаштованих членів Громадської ради, за що і поплатилися. Наказом Міністра раду розпущено, а нова не скликалася до закінчення каденції старої ради.

Що ж, тільки дурний вчиться на своїх помилках, але все ж таки Міністерство під час підготовки до обрання нової Громадської ради підійшло виважено, на передодні Нового року МВС тихесенько, незрозумілим чином створило ініціативну групу з підготовки установчих зборів щодо формування Громадської ради при МВС. І призначила керівника цієї групи, кого б ви думали? Анатолія Коваленка, сина екс-очільника Печерського району, і за сумісництвом заступника Євдокимова по Союзу Юристів України. Може випадковий збіг? Подивимось далі.

Вельмишановний пан Коваленко, як керівник ініціативної групи вирішив, що документи для участі в установчих зборах представники інститутів громадянського суспільства повинні подавати ні до МВС, як органа при якому створюється рада (як зробили всі інші ініціативні групи), а до офісу самого пана Коваленка на вулиці Велика Житомирська, 15, що знову ж таки випадково, також збіглося з офісом пана Євдокимова. Але і тут не все було так просто, потрапити до офісу керівника ініціативної групи А. Коваленка було неможливо бо там броньовані двері з домофоном, в якому приємний дівочий голос повідомляв, що документи до Громадської ради Анатолій Анатолійович особисто не приймає, а на першому поверсі є скриньочка, де треба залишати свої документи. Жодні намагання потрапити в суперсекретний офіс керівника ініціативної групи успіхом не супроводжувалися, всі вимоги поставити на документах, передбачених Постановою Кабінету Міністрів № 996, підпис особи, що їх прийняла, також успіху не мали.

Ну що ж робити, добродушні представники ІГС так і робили, — документи в скриню, а самі по справах. А ось тут як раз і була собака закопана, рівно за день до установчих зборів на сайті МВС з’явився список із 35 осіб «допущених» до складу Громадської ради при МВС, а всі інші отримали, або ще отримають «лист щастя» від таємної Ініціативної групи (бо він без жодних підписів і реквізитів, і там так і написано «З повагою, Ініціативна група») про те, що організація не включена до списку учасників установчих зборів, оскільки пакет документів, поданий до ініціативної групи, не відповідає п. 8 Постанови КМУ від 03.11.10 № 996. І все! Жодних пояснень, що не так, де не те. Причому, системний аналіз вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів України не дає прав ініціативній групі визначати коло осіб, які пройшли, а які не пройшли до складу учасників Установчих зборів.

Таким чином ініціативна група під керівництвом пана Коваленко «відібрала» для Міністра 35 «слухняних» представників інституцій громадянського суспільства. І, о диво, цей список, хоча і за відсутності самого пана Євдокимова, майже наскрізь «просякнутий» його людьми.

evdokimov

Євдокимов Валерій Олександрович — Голова Спілки юристів України, «смотрящій» від МВС за «громадською радою» 

В цьому списку двоє його заступників по Союзу Юристів – сам пан Коваленко та Катерина Коваль, колишній бізнес партнер Коваленка по фірмі «Кравченко і Коваленко» і його друг Олександр Кравченко, а також їх спільний знайомий Лаврентій Царук, який починав свою кар’єру саме в Печерський РДА, а також ще один їх добрий знайомий адвокат Віктор Мокрицький. Представлені в цій номінації і деякі адвокати з адвокатського самоврядування Києва «з під крила» пані Коваль, яка є заступником голови Ради адвокатів України, делегована до речі туди саме від Ради адвокатів міста Києва, членами якої є пани Валентин Степюк і Микола Голодняк, а також ще один активіст адвокатського самоврядування Юрій Михальский. Є там і ще один відомий адвокат «правозахисник», член, заступник Голови, або Голова майже в усіх громадських радах України Вадім Хабібулін (доречи саме таке прізвище мав один з керівників славнозвісних «Башмаків» «Борода») Отже вимальовуються дуже дивна комбінація членів цієї загадкової Громадської ради.

А що ж за лаштунками? А за лаштунками, тобто в холі МВС по вулиці Богомольця, 10 залишилося близько п’ятдесяти представників інститутів громадянського суспільства, з різних областей України, яких до «списку обраних» не включили і далі КПП не пустили. Мотиви не допуску у всіх представників одні і ті самі — якась утаємничена «невідповідність пакету документів». Таким чином наші посадовці, але нажаль, за активної підтримки київського адвокатського самоврядування, зганьбили саму ідею створення громадянського контролю за владою. Навіщо адвокатам така активна «співпраця з міліцією»? Питання риторичне, не з правозахисною ж метою вони в Громадську раду при МВС так активно «заходили», тим паче, що з опублікованих прізвищ жодного хоч трохи відомого правозахисника не спостерігається. В народі кажуть, якщо адвокат в кримінальній справі «співпрацює» зі слідством то він «ментовський адвокат» і довіри вже ніхто йому не йме, а як назвуть таких адвокатів – представників адвокатського самоврядування Києва, поки що невідомо, але мабуть це буде щось не досить приємне.

Орест Подеревянский, спеціально для «ГПУ»

В тему:

У МВС ОБРАНО «ГРОМАДСЬКУ РАДУ» (ФОТО)

До її складу увійшли 25 представників громадських організацій, які висловили бажання працювати над позитивними змінами у відомстві

PM67image001

27 січня у Міністерстві внутрішніх справ України відбулося засідання установчих зборів Громадської ради нового скликання. У роботі зборів взяли участь 33 представника громадських організацій, які в установленому порядку та у визначений час подали пакет необхідних документів.

PM496image002

Шляхом голосування члени установчих зборів визначили кількісний склад Громадської ради при МВС: до неї увійшло 25 представників інститутів громадянського суспільства. Після цього шляхом проведення рейтингового голосування 25 із 33 учасників зборів були обрані членами Ради.

PM544image003

Найближчим часом, після погодження протоколу роботи установчих зборів з Міністерством внутрішніх справ,  члени Громадської ради зберуться на своє перше засідання. На ньому буде визначено керівний склад Ради, а також окреслено коло питань, що потребують першочергової уваги.

УЗГ МВС України

 

 

Share
    © 2005-2017 «Гражданская прокуратура Украины»

    Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.prokuratura.org.ua и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла. Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки.

    Контакт: gpu.org@gmail.com

    >